All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ shock absorption pu runway flooring ] match 111 Products.
13mm Sandwich System Running Track EPDM Granule Broadcasting Surface
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF Synthetic Running Track
| Game:: | Athletic Running |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |
All Weather Artificial Surface Athletics Synthetic Running Track For Track And Field
| Application:: | Athletic Track And Sports Field |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Green, Yellow, Etc |
| Characteristic:: | PU Rubber Running Track |
Sandwich System Tartan Track Professional Outdoor Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Per Request |
|---|---|
| Feature:: | Anti-skidding |
| Colour: | Red,Green,Blue, Etc |
Outdoor SPU Rubber Running Track IAAF Certified
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption: | 35.2 |
| Vertical Deformation,mm: | 0.8 |
Full Pur Self Knot Spu Rubber Running Track Non Toxic For Indoor Outdoor
| Material: | SPU |
|---|---|
| Usage: | Indoor/outdoor |
| Feature: | Environmental Friendly |
All Weather Silicone Polyurethane Running Track With Good Appearance
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Vertical Deformation: | 1.48 |
Customized SPU Synthetic Running Track Wear Resistant 13mm Thickness
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue |
| Thickness: | 13mm |
13mm Outdoor Anti Slip SPU Running Track With Iaaf
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Color: | Red/green/blue |
School Construction SPU Synthetic Running Track With Iaaf Certificate
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption: | 35.8% |

