All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ shock absorption pu runway flooring ] match 111 Products.
13mm EPDM Granules Sandwich PU Running Track For Gym And Stadium
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm International Standard Thickness, Or Customize |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Customized SPU Running Track Flooring for indoor outdoor
| Material: | SPU |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue |
| Thickness: | 13mm |
Playground SPU Flooring , Olympic Park Synthetic Basketball Court
| Function:: | Beautiful Decoration, Soundproof, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Vairoud Sports Court, Sports Playground, Sports Game |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, All Weather |
All Weather SPU Flooring , Waterproof Synthetic Basketball Court Flooring
| Function:: | Safe Protect, Beautiful Decorate |
|---|---|
| Application:: | Sports Game, Basketball Court, Tennis Court |
| Feature:: | All Weather, Anti-UV, Environmental Friendly |
Cushion Elastic SPU Flooring 1.6Mpa Hard Top Soft Bottom
| Function: | Safe Protection,Beautiful Decoration |
|---|---|
| Application: | Sports Game,basketball Court ,tennis Court |
| Feature: | All Weather Anti-UV,environmental Friendly |
Not Fade SPU Sports Flooring Rebound Non Toxic Strong Abrasion Resistant
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Sports Game ,tennis Court,baketball Court,stadium,gymnasium |
| Thickness: | 3mm-8mm,or Can Customize |
Not Fade High Rebound SPU Tennis Sports Flooring Professional Non Toxic
| Color: | Red,green And Gray Or You Can Customize |
|---|---|
| Application: | School Sports Court And Stadiums |
| Elongation At Break,%: | 853 |
3.5mpa SPU Basketball Flooring Anti Slide Waterproof Red For School Sports Court
| Color: | Red |
|---|---|
| Hardness,20℃: | 46 |
| Tensile Elongation: | 1108 |
High Rebound SPU Basketball Court Flooring Wear Resistant Non Toxic
| Color: | Red |
|---|---|
| The Springback Value: | 22 |
| Sliding Friction Coefficient: | 0.5 |
13mm Rubber Running Track Outdoor Jogging Track Flooring Sandwich System
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

