All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ shock absorption pu runway flooring ] match 111 Products.
8mm Outdoor Tennis Court Flooring Silicon PU Painting
| Game:: | Basketball Court |
|---|---|
| Thickness:: | 8mm |
| Material: | Silicon Polyurethane |
Breathable Plastic Running Track , Wet Pour EPDM Sports Flooring
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways: | Fixed |
Waterproof Synthetic Running Track All Weather Anti UV Runway Flooring
| Game:: | Athletic Running Track Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
RoHS Outdoor Basketball Rubber Flooring Silicon Polyurethane
| Game:: | Basketball Court |
|---|---|
| Thickness:: | 8mm |
| Material: | Silicon Polyurethane |
ITF SPU Flooring Silicon PU Acrylic Water Resistance
| Game:: | Basketball Court |
|---|---|
| Thickness:: | 8mm |
| Material: | Silicon Polyurethane |
Soundproof SPU Flooring For Sandwich Running Track Flooring Material
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
Spraycoating Surface Synthetic Rubber Flooring All Weather running track
| Color:: | Red, Blue,Yellow,Green |
|---|---|
| Pattern:: | Spraycoating Surface, Broadcasting Surface |
| Thickness:: | 13mm |
SPU Sports Flooring Weather Resistant Running Track 13mm Thickness
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Warranty: | 8-10 Years |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
Gymnasiums Synthetic SPU Running Flooring Ordorless Anti UV
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Material: | Silicon Polyurea |
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
Athletic PU Running Track Tartan Plastic Runway Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |

