All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ shock absorption pu runway flooring ] match 111 Products.
Anti Spike Colorful Jogging Track PU Running Track With Iaaf Certificate
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate,%: | 38.9-40.1 |
No Discoloration Red SPU Flooring For School Sports Court And Stadium
| Tensile Elongation,%: | 1110 |
|---|---|
| The Tensile Strength,mpa: | 1.9 |
| Wear Resistance(750g/500r),g: | 0.032 |
Anti UV Crystal Road Flooring Wear Resisting 5mm 8mm Thickness
| The Fatesd Time Too Use: | 48hours |
|---|---|
| Fatest Cure Time: | 3hours |
| Color: | Red Green And You Can Customize |
CN-S01 SPU Basketball Flooring With Non Toxic Harmless Green Material
| Color: | Red |
|---|---|
| The Springback Value: | 22 |
| The Tensile Strength: | 0.7mpa |
13mm Synthetic Athletic Rubber Running Track Material With PU Binder
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue |
| Thickness: | 13mm |
Red No Peeling Silicone PU Tennis Court Flooring Soundproof
| Fire Resistance: | Level1 |
|---|---|
| Color: | Red |
| Function: | Waterproof,Soundproof,Anti-slide And UV Resistance |
Outdoor Higher Impact Absorption SPU Synthetic Running Track Professional
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Guarantee: | 8 Years |
| Usage: | Indoor/outdoor |
Plastic 13mm Synthetic Running Track Weather Resistance sandwich system
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm International Standard Thickness, Or Thickness Can Customize |
| Environmental Protection Level: | E1 |
IAAF Synthetic Athletic Sports Flooring Sandwich Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Customize According To Request |
|---|---|
| Feature:: | Durable/UV Resistant/Anti-skidding |
| Colour: | Red,Green,Blue, Etc |
Sandwich system IAAF certified Athletic Sports Field Flooring Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Customize According To Request |
|---|---|
| Feature:: | UV Resistant/Anti-skidding, Cushion Rebounce |
| Color: | Red, Green, Blue, Customized, Red Or Customized |

