All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ shock absorption pu runway flooring ] match 111 Products.
Tartan Plastic Runway Athletic PU Running Track Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Sports Flooring Athletic PU Running Track Tartan Plastic Runway
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
High UV Resistance PU Running Track Anti Spike
| Shock Absorption: | >35 |
|---|---|
| Pattern:: | Spraying Coating |
| Tensile Strength: | >0.8Mpa |
Liquid Coating SPU Flooring , Synthetic Indoor Rubber Basketball Court
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
|---|---|
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free |
IAAF Synthetic Basketball Court Flooring
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
|---|---|
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free |
Soundproof SPU Flooring , IAAF Synthetic Basketball Flooring
| Function:: | Beautiful Decoration, Soundproof, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Vairoud Sports Court, Sports Playground, Sports Game |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, All Weather |
Blue SPU Flooring , 2.3mm Indoor Basketball Court Flooring
| Function:: | Beautiful Decoration, Soundproof, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Vairoud Sports Court, Sports Playground, Sports Game |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, All Weather |
Anti UV SPU Flooring Hard Top Soft Down No Discoloration
| Function:: | Safe Protection, Beautiful Decoration |
|---|---|
| Application:: | Sports Game, Basketball Court, Tennis Court |
| Feature:: | All Weather, Anti-UV, Environmental Friendly |
Cushion Elastic SPU Flooring 1.6Mpa Hard Top Soft Bottom
| Function:: | Safe Protection, Beautiful Decoration |
|---|---|
| Application:: | Sports Game, Basketball Court, Tennis Court |
| Feature:: | All Weather, Anti-UV, Environmental Friendly |
13mm EPDM Granules Sandwich PU Athletic Running Track Soundproof
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm International Standard Thickness, Or Customize |
| Shock Absorption Rate: | >35% |

