All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ shock absorption pu runway flooring ] match 111 Products.
Polyurethane Track And Field Athletic Rubber Synthetic Running Track
| Application:: | Synthetic Athletic Track And Sports Field |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Etc |
| Type:: | PU Rubber Athletic Running Track |
Nice Weather Resistance Environmental Protection PU Running Track China manufacturer
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness: | 13mm |
Sky Blue Color Wear Resistance Sandwich Running Track Athletics Running Track
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
Playground Basketball Court Game Competition SPU Flooring
| Function:: | Beautiful Decoration, Soundproof, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Vairoud Sports Court, Sports Playground, Sports Game |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, All Weather |
13mm Sandwich Athletic Running Track Waterproof Soundproof Anti Slip
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
Full PUR Outdoor Athletic Rubber Running Track IAAF Certificate All-Weather
| Thickness:: | 13mm, Or Customize Per Request |
|---|---|
| Color: | Red,green,blue,Customized,Red Or Customized |
| Feature:: | UV Resistant, Anti-skidding, Shock Absorption |
ITF Synthetic Running Track , Non Toxic Sports Running Track
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
13mm Sandwich System Running Track
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways: | Fixed |
Waterproof 400m Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
13mm IAAF Synthetic Rubber Running Track Spaycoating Tartan Sandwich Type
| Application:: | Athletic Running Track, Jogging Track, Stadium, Gym, Sports And Playground, Etc |
|---|---|
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, Synthetic Rubber Resilient |
| Function:: | Soundproof, Anti-Slip, Anti-Static, Thermal Insulation |

