All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ shock absorption pu runway flooring ] match 111 Products.
RoHS PU Running Track Waterproof Synthetic Athletic Track Sandwich System
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Silicon Polyurethane Coating SPU Flooring
| Function:: | Beautiful Decoration, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Sports Court, Sports Playground, Olympic Park |
| Feature:: | Environmental Friendly, All Weather Use |
8mm Painting SPU Flooring All Weather Outdoor Synthetic Basketball Court
| Function:: | Safe Protection, Color Decoration |
|---|---|
| Application:: | Game Court, Sport Playground |
| Feature:: | Environmental Friendly, All Weather Use |
RoHS PU Running Track , Waterproof Synthetic Athletic Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm, Or Per Request |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
EPDM Granule Red PU Running Track Full Pour Polyurethane Binder
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Soundproof Anti UV Synthetic Jogging Track Rubber Flooring Running Track
| Game:: | Athletic Running Track Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Outdoor PU Running Track , All Weather Playground Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
All Weather Synthetic Athletic Track 13mm Spay Coating Jogging Track Rubber Flooring
| Colour:: | Red, Blue,Green |
|---|---|
| Materials:: | PU |
| Benzene: | No Check Out |
Full PUR Synthetic Running Track Outdoor EPDM Wet Pour Runway Flooring
| Function:: | Safety Protetion, Waterproof, Anti-slip, Decorative |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Etc |
| Thickness:: | 13mm |
Red EPDM Granule PU Running Track Full Pour Polyurethane Binder
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

