All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ polyurethane athletic running tracks ] match 180 Products.
No Fading Race Track Flooring Environmental Protection
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Vertical Deformation:: | 1.48 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
13mm Internation Standard IAAF Approved Anti UV Sports Field Surfacing Materials for Athletic Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Certificates:: | IAAF, CE, ROHS, Etc |
| Colour:: | Red,Green,Blue |
IAAF Certified Sandwich Type PU Running Track Synthetic Rubber Material
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
0.8Mpa Crumb Rubber Polyurethane Binder For Running Track EPDM Granules
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Product Name:: | Polyurethane Binder For Rubber Granules, Running Track, EPDM Granules |
Iaaf Approved Athletic SPU Runway Flooring From Professional Manufacturer
| Color: | Red/green/blue |
|---|---|
| Anti-Slide Value: | 56 (Bpn 20) |
| Hardness(Shore A),20℃: | 47 |
Polyurethane Rubber Athletic Track Anti UV Environmental Friendly
| Thickness: | 14mm |
|---|---|
| Shock Absorption: | >35% |
| Friction Factor: | 0.56 |
Polyurethane Rubber Athletic Track Anti UV Environmental Friendly
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Playground Jogging Track Flooring Polyurethane Surface Cement Based
| Thickness:: | 8mm-13mm |
|---|---|
| Base:: | Cement Or Pitch |
| Delivery Time:: | 15-20 Work Days |
Wet Pour Crumb Rubber Polyurethane Binder Transparent EPDM Binder
| Product Name:: | PU Glue, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Running Track Surfacing,Sports Flooring Coating, Playground Flooring |
| Type:: | One Component PU |
Solvent Free Crumb Rubber Polyurethane Binder For EPDM Granules
| Product Name:: | PU Binder, PU Glue, PU Adhesive |
|---|---|
| Application:: | Running Track,Sports Flooring, Playground Flooring |
| Type:: | EPDM PU Binder, SBR PU Binder |

