All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ polyurethane athletic running tracks ] match 180 Products.
UV Resistant Athletic Running Tracks Polyurethane Shock Absorbing
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
13mm Thickness Wear Resistance Sandwich Running Track Athletics Running Track
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Color: | Green/Red/Blue/Yellow |
| Material: | Polyurethane |
Stadium Rubber Running Track PU Athletic Running Track IAAF certificate Non-Toxic
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
13mm EPDM Granules Sandwich PU Athletic Running Track Soundproof
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm International Standard Thickness, Or Customize |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Sky Blue Color Wear Resistance Sandwich Running Track Athletics Running Track
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
Polyurethane Public Running Track 10mm Outdoor Jogging Track Runway
| Game:: | Polyurethane Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 5mm, 8mm, 10mm, 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |
13mm Sandwich Athletic Running Track Waterproof Soundproof Anti Slip
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
Iaaf Approved Rubber Athletic Running Track For 400 Meter Standard Track Field
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Color: | Red/green/yellow/blue |
ISSS Seamless Polyurethane Sports Floors Anti Skidding Athletic Running Track
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Athletic PU Running Track Tartan Plastic Runway Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |

