All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ polyurethane athletic running tracks ] match 180 Products.
Full PUR Synthetic Running Track Outdoor EPDM Wet Pour Runway Flooring
| Function:: | Safety Protetion, Waterproof, Anti-slip, Decorative |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Etc |
| Thickness:: | 13mm |
Environmental Protection Athletic Spu Running Track With RoHS Certificate
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption: | 35.8% |
Sandwich Self Knot Type Running Track For Any Form Of Athletics Training Venues
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/Green/Blue/yellow |
| Thickness: | 13mm |
High UV Resistance PU Running Track Anti Spike
| Shock Absorption: | >35 |
|---|---|
| Pattern:: | Spraying Coating |
| Tensile Strength: | >0.8Mpa |
International Standard PU Athletic Rubber Running Track 13mm
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Pattern: | EPDM Granule |
| Vertical Deformation: | >1.74 |
Outdoor Easy Cleaning And Waterproof PU Running Track With Good Service
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Pattern: | EPDM Granule |
| Vertical Deformation: | >1.74 |
All Weather Silicone Polyurethane Running Track With Good Appearance
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Vertical Deformation: | 1.48 |
13mm Synthetic Athletic Rubber Running Track Material With PU Binder
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue |
| Thickness: | 13mm |
SPU Sports Flooring Weather Resistant Running Track 13mm Thickness
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Warranty: | 8-10 Years |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
Non Toxic Polyurethane Outdoor Artificial Running Track Pollution Free Breathable
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Thickness: | 13mm |

