All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ polyurethane athletic running tracks ] match 180 Products.
Elasticity PU Running Track Anti Skidding Comfortable 13mm
| Material: | PU |
|---|---|
| Thicknesss: | 13mm |
| Environmental Protection Level: | E1 |
9mm Anti Skiding PU Running Track Polyurethane Rubber Jogging Track Runway
| Color: | Red,green Yellow,and Blue |
|---|---|
| Shock Absorption Rate: | 38.9-40.1 |
| Tensile Strength: | 0.4-0.8 |
Non Toxic Silicon Spraying Coating Soundproof Athletic Synthetic Track
| Color: | Red Or Green Or Blue |
|---|---|
| Material: | Silicon Polyurea |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
Full Pu Style High Rebound Rubber Running Track Waterproof For Schools
| Color: | Red |
|---|---|
| Warranty: | 8-10 Years |
| Vertical Deformation: | 1.37mm |
SPU Rubber Running Track Non Toxic 13mm Thickness
| Thickness: | 13 |
|---|---|
| Shock Absorption,%: | 35.6 |
| Vertical Deformation,mm: | 0.8mm |
Silicon Polyurea Rubber Running Track Spraying Coating Permeable Non Toxic
| Color: | Red Or Green Or Blue |
|---|---|
| Material: | Silicon Polyurea |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
13mm Laaf Synthetic PU Running Track Shock Absorption Anti Slide
| Material: | PU |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Color: | Red/Green/Blue/yellow |
School Environmental SPU Running Track / Runway Flooring
| Material: | SPU |
|---|---|
| Color: | Green/blue/red |
| Durable Years: | Over Ten Years |
Outdoor SPU Rubber Running Track IAAF Certified
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption: | 35.2 |
| Vertical Deformation,mm: | 0.8 |
Synthetic Polyurethane Running Athletic Tracks For Playground
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |

