All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ polyurethane athletic running tracks ] match 180 Products.
Iaaf Certified All Weather 13mm Athletic PU Running Track / Runway Flooring
| Color: | Red/green/blue/yellow |
|---|---|
| Material: | Polyurethane |
| Shock Absorption Rate: | 38.9%-40.1% |
UV Resistance Outdoor Athletic Full PU Running Track With Iaaf Certificate
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Benzene: | No Check Out |
CE PU Rubber Running Track Weather Resistance Sandwich System Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Sports Center RoHS Rubber Running Tracks , IAAF EPDM Jogging Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Red Rubber Running Track EPDM Granules For Playground
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
School Construction SPU Synthetic Running Track With Iaaf Certificate
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption: | 35.8% |
1.5mm Color Decoration EPDM Rubber Granules Crumb For Running Track
| Product Name: | EPDM,EPDM Rubber, EPDM Granules |
|---|---|
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
| Application: | Sports Playground, Running Track, Artificial Turf Infilling |
Polyurethane Permeable Athletic Jogging Rubber Running Track 13mm
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | 38.9%-40.1% |
Spraycoating Surface Synthetic Rubber Flooring All Weather running track
| Color:: | Red, Blue,Yellow,Green |
|---|---|
| Pattern:: | Spraycoating Surface, Broadcasting Surface |
| Thickness:: | 13mm |
Outdoor Anti UV Full PU Type Rubber Running Track Easy Cleaning And Maintenance
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Tensile Strength: | 0.4-0.8mpa |

