All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ iaaf athletic running track ] match 263 Products.
Stadium Synthetic Rubber Running Track 0.4Mpa Wear Resistant
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm, Or As Per Request |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Playground Open PU Running Track Shock Absorption Race Track Flooring
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Running Track and Playground Epdm Rubber Granules Sky Blue Color
| Color:: | Various Bright Colors, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |
School Sandwich System Running Track Shock Absorption Runway Flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
Spraycoating Surface Synthetic Rubber Flooring All Weather running track
| Color:: | Red, Blue,Yellow,Green |
|---|---|
| Pattern:: | Spraycoating Surface, Broadcasting Surface |
| Thickness:: | 13mm |
Blue Spraycoating Type Rubber Running Track Anti-UV Non-Toxic With IAAF Certificate
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Type: | Spraycoating |
13mm Sandwich System Running Track
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways: | Fixed |
Sports Center Synthetic Running Track Red Stadium Running Track
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
Athletics Rubber Running Track 13mm Synthetic Running Track
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Plastic 13mm Synthetic Running Track Weather Resistance sandwich system
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm International Standard Thickness, Or Thickness Can Customize |
| Environmental Protection Level: | E1 |

