All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ iaaf athletic running track ] match 263 Products.
Playground Rubber Running Track 13mm Thickness For Outdoor
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Anti Spike Colorful Jogging Track PU Running Track With Iaaf Certificate
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate,%: | 38.9-40.1 |
School Construction SPU Synthetic Running Track With Iaaf Certificate
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption: | 35.8% |
CE PU Rubber Running Track Weather Resistance Sandwich System Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Eco Friendly Synthetic Sports Flooring 1.12Mpa Public Running Track
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Thickness:: | 13mm Or Customized |
Easy Maintenance UV Resistant Synthetic rubber Running Track Slip Resistant
| Shock Absorption: | High |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Weather Resistance: | Yes |
IAAF Running Track flooring Sports Playground Surfacing EPDM Rubber Granules
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Orange, Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
| Standard Sizes:: | 0.5mm-5.0mm, 1-4mm, 2-4mm, 3-5mm, 2-4mm , Customized |
Red Rubber Running Track EPDM Granules For Playground
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
8mm High School Running Track Waterproof Shock Absorption Jogging Track
| Game:: | Runway |
|---|---|
| Thickness:: | 8mm, 10mm, 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Easy Installation Fire Resistant Running Track Anti UV Rubber Running Track
| Material: | Rubber |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption: | High |

