All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ iaaf athletic running track ] match 263 Products.
13mm Thickness Wear Resistance Sandwich Running Track Athletics Running Track
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Color: | Green/Red/Blue/Yellow |
| Material: | Polyurethane |
IAAF Outdoor Running Track , Soundproof Athletic Running Track
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
ISSS Seamless Polyurethane Sports Floors Anti Skidding Athletic Running Track
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Athletic PU Running Track Tartan Plastic Runway Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
13mm IAAF Synthetic Rubber Running Track Spaycoating Tartan Sandwich Type
| Application:: | Athletic Running Track, Jogging Track, Stadium, Gym, Sports And Playground, Etc |
|---|---|
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, Synthetic Rubber Resilient |
| Function:: | Soundproof, Anti-Slip, Anti-Static, Thermal Insulation |
EPDM Granule PU Running Track , 13mm Sandwich Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Polyurethane Track And Field Athletic Rubber Synthetic Running Track
| Application:: | Synthetic Athletic Track And Sports Field |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Etc |
| Type:: | PU Rubber Athletic Running Track |
Stadium Synthetic PU Running Track 0.4Mpa Wear Resistance With IAAF Certificate
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF School PU Running Track Anti Static Environmental Friendly Runway Flooring
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF Synthetic Running Track
| Game:: | Athletic Running |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |

