All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ iaaf athletic running track ] match 263 Products.
Iaaf Certified All Weather 13mm Athletic PU Running Track / Runway Flooring
| Color: | Red/green/blue/yellow |
|---|---|
| Material: | Polyurethane |
| Shock Absorption Rate: | 38.9%-40.1% |
Environmental Friendly EPDM Rubber Running Track
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
SPU Sports Flooring Weather Resistant Running Track 13mm Thickness
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Warranty: | 8-10 Years |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
SBR Synthetic Rubber Running Track Environmental Friendly
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Environmental Friendly School IAAF Running Track Anti Static
| Anti-Slide Value: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12MPa |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Soundproof EPDM Running Track , 13mm Sports Running Track
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
All Weather Artificial Surface Athletics Synthetic Running Track For Track And Field
| Application:: | Athletic Track And Sports Field |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Green, Yellow, Etc |
| Characteristic:: | PU Rubber Running Track |
Soundproof SPU Flooring For Sandwich Running Track Flooring Material
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
High Performance Self Knot Rubber Running Track For Any Form Of Athletics Training Venues
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >38.9% |
ITF Synthetic Running Track , Non Toxic Sports Running Track
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

