All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules sports playground flooring ] match 159 Products.
ISO Blue EPDM Rubber Granules Sports Flooring Runing Track Playground
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Product Name:: | Outdoor Playground Sports Flooring Runing Track EPDM Rubber Granules |
EPDM Granule PU Running Track , 13mm Sandwich Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
13mm Sandwich System Running Track EPDM Granule Broadcasting Surface
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Eco Friendly And Uv Resistant EPDM Rubber Flooring For School Kids Playground
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
Full PUR Synthetic Running Track Outdoor EPDM Wet Pour Runway Flooring
| Function:: | Safety Protetion, Waterproof, Anti-slip, Decorative |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Etc |
| Thickness:: | 13mm |
3mm Anti UV EPDM Rubber Granules For Artificial Turf Yellow Red Blue
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc,can Customize |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,0.5-2.5mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection, Anti Slip |
EPDM Rubber Weatherability Running Track Granules Alkali Resistant
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc,can Customize |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-4mm,0.5-2.5mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
Colored Granules EPDM Rubber Flooring Soundproof UV Resistant
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Lead Time:: | 7-10 Working Days |
Running Track and Playground Epdm Rubber Granules Sky Blue Color
| Color:: | Various Bright Colors, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |
Green Color Competitive Price Atrificial Turf Infilling Epdm Rubber Granules
| Color:: | Various Bright Colors For Choose, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |

