All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules sports playground flooring ] match 159 Products.
Wet Pour EPDM Rubber Gym Flooring Blue Rubber Granules
| Product Name:: | EPDM Flooring,EPDM Rubber Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | PU Binder: EPDM=1:6 |
| Usage:: | Exercise Field, Playground, Sports Field, Fitness Field |
4mm Outdoor Recycled Rubber Granules Wear Resistance
| Color:: | Red, Blue, Various Colors |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| Standard Sizes:: | 1-4mm, Or As Per Requst |
IAAF Green EPDM Rubber Crumb For Athletic Running Track
| Color:: | Red, Green, Blue, Various Bright Colors For Choose |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM=1kg :5.5kg Or 1kg :6kg |
Wet Pour With PU binder Red Color EPDM Rubber Granules
| Material:: | EPDM Rubber |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Purple Rubber Granules For Artificial Turf Acid Alkali Resistance
| Material:: | Ethylene-propylene- Diene-terpolymer Rubber |
|---|---|
| Color:: | Red, Green, Yellow, Blue, Orange, Purple, Etc |
| Standard Sizes:: | 0.5 - 2.0mm, 0.5-2.5mm |
Playing Field Wet Pour Rubber Granules Resilient Surfacing Material
| Color:: | Red, Blue, Organge, Gren, Various Colors |
|---|---|
| Function:: | Color Decoration, Safety Protect |
| Standard Sizes:: | 0.5mm-5.0mm, 1-4mm, 0.5-1mm.1-2mm.2-4mm.3-5mm, 0.5-1mm 1-2mm 2-4mm 3-5mm, Customized |
CN-S06 Green Moving Laminated Floor Non Toxic High Resilient
| Color: | Red Green Or You Can Customize |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5 |
| The Springback Value: | 26 |
Moving Laminated EPDM RUbber Flooring Environmental Protection Harmless
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Application: | School Track Or Park |
| Compreesion Recovery Rate: | 98.1 |
Outdoor Red EPDM Rubber Flooring Oxidation Resistance Colorful
| Material: | EPDM |
|---|---|
| Shock Absorption Rate: | >35% |
| Standard Sizes: | 0.5-1.5mm, 0.5-2.5mm, 1-3mm, 2-4mm |
Anti Static EPDM Rubber Flooring , ISO Child Safe Outdoor Flooring
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

