All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules sports playground flooring ] match 159 Products.
Blue Outdoor Playground Rubber Mats Wet Pour EPDM Granules
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF EPDM Rubber Granules , Children Playground Artificial Grass Rubber Granules
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Product Name:: | EPDM Granules For Artificial Grass Children Playground Filler EPDM Rubber Granules |
Waterproof Playground Rubber Granules Thermal Insulation colorful
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Product Name:: | Colored Running Track / Children Playground EPDM Rubber Granules |
EPDM Granules Filling EPDM Rubber Flooring Alkali Resistance Colorful
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Playground Outdoor EPDM Rubber Flooring Thermal Insulation Colorful
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 8%-20%, Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Anti UV Color Lasting EPDM Rubber Granules
| Color:: | Blue, Red,Yellow, Purple, Green, Various Bright Colors |
|---|---|
| Material:: | Ethylene-propylene- Diene-terpolymer Rubber |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-2.5mm, 1-3mm. 2-4mm, Per Request |
Red Laminated Moving EPDM Rubber Flooring Waterproof Soundproof Anti Slide
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Schoo Track And Gymnasiums |
| Compression Recovery Rate: | 98.3 |
Colorful Playground Walk Path EPDM Rubber Flooring High Elasticity
| Product Name:: | EPDM Flooring, EPDM Rubber Flooring, EPDM Granules Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | EPDM Mix With PU Binder And Pave On Ground |
| Application:: | Jogging Track, Fitness Field, Exercise Field, Sports And Play Ground |
Liquid Crumb Rubber Polyurethane Binder EPDM Granules Playground Flooring
| Material Structure:: | 200kg/Barrel / 250kg/Barrel |
|---|---|
| The Springback Value:: | 26mm |
| Application:: | Commercial Residential Building |
Iaaf Running Track Sports Playground Anti UV Bright Color EPDM Rubber Granules
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
| The Springback Value: | 30% |

