All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules sports playground flooring ] match 159 Products.
Outdoor EPDM Rubber Granules Anti Static Thermal Insulation colorful
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Green Polyurethane Binder Rubber Granules Anti UV For Playground
| Color: | Red,Green,Blue, And So On, Can Check Colour Chart |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,2-4mm,customized |
| Function: | Flooring Decoration, Safety Protection |
ISO9001 EPDM Rubber Flooring Waterproof Sports Playground
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Green Synthetic Rubber Flooring Soundproof With EPDM Granules
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
EPDM Wet Pour Safety Rubber Flooring Anti Static Acid Resistance
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF Blue Jogging Track Rubber Flooring Thermal Insulation
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Outdoor Colorful EPDM Rubber Granules Sport Flooring Running Track
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Product Name:: | Outdoor Rubber Flooring Sport Surface Flooring Running Track EPDM Rubber Granules |
Sky Blue EPDM Rubber Granules Children Playground Running Track
| Color:: | Blue, Red, Green, Etc |
|---|---|
| Material:: | Ethylene-propylene- Diene-terpolymer Rubber |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-2.5mm, 1-3mm. 2-4mm, Etc |
Elastic Playground Rubber Crumb UV Resistant No Fading EPDM Rubber Granules
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Various Bright Colors For Choose |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
EPDM Rubber Granules Flooring Exercise Area Amusement Park
| Material:: | EPDM Granules, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Size:: | 1-4mm, Or Per Request |

