All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules sports playground flooring ] match 159 Products.
Synthetic Rubber Sports Playground Flooring Use EPDM Granules With Various Colors
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Hardness: | 47 |
Safety Protection Comfortable Rubber EPDM Granule For Playground Iaaf Running Track
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
| The Springback Value: | 26mm |
0.5mm EPDM Rubber Granules For Playground Safety Protection
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc,can Customize |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,0.5-2.5mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection, Anti Slip |
Red Green Epdm Rubber Crumb Sports Playground And Artificial Grass Infilling
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Etc, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-4mm, 0.5-2.5mm, 2-4mm, Customized |
Soundproof EPDM Rubber Flooring, Indoor Playground Flooring
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
3mm EPDM Rubber Granules Fitness Playground Flooring Anti Slip
| Color:: | Various Bright Colors For Choose |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM=1kg :5.5kg Or 1kg :6kg |
Children Playground Flooring EPDM Rubber Granules Bright Color
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Customize |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
2.5mm EPDM Rubber Granules Sport Flooring Court Aging Resistance
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Wear Resistance Children Playground Flooring EPDM Rubber Granules
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Anti Slip Outdoor Playground PU binder EPDM Wet Pour Rubber Flooring
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

