All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules sports playground flooring ] match 159 Products.
IAAF Level Anti UV High Quality EPDM Rubber Granules for Playground Flooring
| Color:: | Red, Blue, Green, Various Colors |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-3m, 2-4mm, Or As Per Requst |
EPDM Jogging Track Rubber Flooring
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Solvent Free Crumb Rubber Polyurethane Binder For EPDM Granules
| Product Name:: | PU Binder, PU Glue, PU Adhesive |
|---|---|
| Application:: | Running Track,Sports Flooring, Playground Flooring |
| Type:: | EPDM PU Binder, SBR PU Binder |
SCHOOL BACKYARD RUBBER FLOORING , YELLOW EPDM GRANULES FLOORING
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Various Bright Colors EPDM Rubber Granules for Safety Playground Flooring
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
| The Springback Value: | 30% |
Red Rubber Running Track EPDM Granules For Playground
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
IAAF Running Track flooring Sports Playground Surfacing EPDM Rubber Granules
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Orange, Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
| Standard Sizes:: | 0.5mm-5.0mm, 1-4mm, 2-4mm, 3-5mm, 2-4mm , Customized |
EPDM Granule Red PU Running Track Full Pour Polyurethane Binder
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
13mm EPDM Granules Sandwich PU Athletic Running Track Soundproof
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm International Standard Thickness, Or Customize |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
13mm EPDM Granules Sandwich PU Running Track For Gym And Stadium
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm International Standard Thickness, Or Customize |
| Shock Absorption Rate: | >35% |

