All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ shock absorption pu runway flooring ] match 111 Products.
400m PU Running Track 1.12Mpa Full PU Sandwich Systems Runway Flooring
| Color: | Red,blue,yellow,green,can Customized |
|---|---|
| Anti-Slide Value:: | >56 |
| Tensile Elongation: | >46% |
Anti UV Synthetic Running Track 13mm Spraycoat Surfacing runway flooring
| Game:: | Athletic Running Track, Athletic Runway |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |
Anti UV PU Running Track Recycled SBR Rubber Wear Resistance Runway Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Synthetic PU Running Track Thermal Insulation Plastic Runway Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF Synthetic Running Track All Weather Thermal Insulation runway flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
Rubber Synthetic Running Track Environmental Protection runway flooring
| Game:: | Athletic Running Track, Athletic Runway |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Yellow,green |
IAAF School PU Running Track Anti Static Environmental Friendly Runway Flooring
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Slicon PU Outdoor Basketball Flooring Cushion Rebounce Shock Absorption
| Function:: | Safe Protection, Beautiful Decoration |
|---|---|
| Application:: | Sports Game, Basketball Court, Tennis Court |
| Feature:: | All Weather, Anti-UV, Environmental Friendly |
3mm-8mm Cushion Rebounce Shock Absorption SPU Sports Court Flooring
| Function:: | Beautiful Decoration, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Sports Playground, Sports Game |
| Feature:: | Eco-free, All Weather, Anti-UV, Environmental Friendly |
SPU Basketball Flooring
| The Springback Value: | 30 |
|---|---|
| Sliding Friction Coefficient: | 0.53 |
| Compression Recovery Rate: | 97 |

