All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ shock absorption pu runway flooring ] match 111 Products.
ISO Synthetic Rubber Running Track Soundproof Wear Resistant Runway Flooring
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Green Hard Transition SPU Flooring Non Toxic With Soft Rebound Cushion
| Name: | Green Professional Rebound Cushion,soft And Hard Transition SPU Sports Flooring,Non Toxic |
|---|---|
| Color: | Green |
| Tensile Elongation,%: | 1108 |
EPDM Granule PU Running Track , 13mm Sandwich Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
School Sandwich System Running Track Shock Absorption Runway Flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
Anti Slip PU Running Track , 0.4Mpa Synthetic Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
13mm PU Running Track , Full PUR System Tartan Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Elasticity PU Running Track Anti Skidding Comfortable 13mm
| Material: | PU |
|---|---|
| Thicknesss: | 13mm |
| Environmental Protection Level: | E1 |
5mm Thick Silicon PU Basketball Sports Court Athletic Flooring
| Material: | Silicon PU, Silicon Polyurethane, SPU Coating |
|---|---|
| Application: | Tennis, Basketball, Badminton, Volleyball, Etc |
| Structure:: | Primer, Cushion Layer, Strengthen Layer, Topcoat Layer |
CN-S01 Silicon PU Basketball Flooring with Good Vertical Deformation
| Material: | Silicon PU |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red, Green, Blue, Or You Can Customize |
CE Polyurethane Running Track 13mm Synthetic Jogging Track Runway Flooring
| Game:: | Sports Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |

