All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ red polyurethane running track ] match 215 Products.
Plastic 13mm Synthetic Running Track Weather Resistance sandwich system
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm International Standard Thickness, Or Thickness Can Customize |
| Environmental Protection Level: | E1 |
IAAF Synthetic Running Track All Weather Thermal Insulation runway flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
Athletic PU Running Track Tartan Plastic Runway Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Tartan Plastic Runway Athletic PU Running Track Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Sports Flooring Athletic PU Running Track Tartan Plastic Runway
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
All Weather Artificial Surface Athletics Synthetic Running Track For Track And Field
| Application:: | Athletic Track And Sports Field |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Green, Yellow, Etc |
| Characteristic:: | PU Rubber Running Track |
Spraycoating Surface Synthetic Rubber Flooring All Weather running track
| Color:: | Red, Blue,Yellow,Green |
|---|---|
| Pattern:: | Spraycoating Surface, Broadcasting Surface |
| Thickness:: | 13mm |
Sky Blue Color Wear Resistance Sandwich Running Track Athletics Running Track
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
13mm Thickness Wear Resistance Sandwich Running Track Athletics Running Track
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Color: | Green/Red/Blue/Yellow |
| Material: | Polyurethane |
IAAF Synthetic Rubber Running Track Anti Skidding PU Binder and EPDM Granules Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |

