All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ red polyurethane running track ] match 215 Products.
Customized SPU Synthetic Running Track Wear Resistant 13mm Thickness
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue |
| Thickness: | 13mm |
SPU Sports Flooring Weather Resistant Running Track 13mm Thickness
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Warranty: | 8-10 Years |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
Anti Spike Colorful Jogging Track PU Running Track With Iaaf Certificate
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate,%: | 38.9-40.1 |
13mm Laaf Synthetic PU Running Track Shock Absorption Anti Slide
| Material: | PU |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Color: | Red/Green/Blue/yellow |
Soundproof SPU Flooring For Sandwich Running Track Flooring Material
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
School Environmental SPU Running Track / Runway Flooring
| Material: | SPU |
|---|---|
| Color: | Green/blue/red |
| Durable Years: | Over Ten Years |
Iaaf Approved Rubber Athletic Running Track For 400 Meter Standard Track Field
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Color: | Red/green/yellow/blue |
SBR Synthetic Rubber Running Track Environmental Friendly
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
UV Resistance Outdoor Athletic Full PU Running Track With Iaaf Certificate
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Benzene: | No Check Out |
Iaaf Certified All Weather 13mm Athletic PU Running Track / Runway Flooring
| Color: | Red/green/blue/yellow |
|---|---|
| Material: | Polyurethane |
| Shock Absorption Rate: | 38.9%-40.1% |

