All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ red polyurethane running track ] match 215 Products.
Full PUR Synthetic Running Track Outdoor EPDM Wet Pour Runway Flooring
| Function:: | Safety Protetion, Waterproof, Anti-slip, Decorative |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Etc |
| Thickness:: | 13mm |
Easy Construction PU Running Track / Runway Flooring
| Color: | Red/green/blue/yellow |
|---|---|
| Material: | Polyurethane |
| Benzene: | No Check Out |
Red Synthetic Rubber Running Track
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
School Not Fade Rubber Running Track Shock Absorption Anti Spikes
| Vertical Deformation: | 1.47mm |
|---|---|
| Anti-slide Value(bpn 20℃): | 47 |
| Tensile Stength,mpa: | 1.11 |
Sandwich Type Rubber Running Track Non Toxic Waterproof Soundproof
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Gymnasiums,school Stadiums,track And Field Sports And Swimming Pool |
| Material: | Silicon Polyurea |
Full Pu Style High Rebound Rubber Running Track Waterproof For Schools
| Color: | Red |
|---|---|
| Warranty: | 8-10 Years |
| Vertical Deformation: | 1.37mm |
13mm Rubber Running Track , Non Toxic Red Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
SPU Rubber Running Track Non Toxic 13mm Thickness
| Thickness: | 13 |
|---|---|
| Shock Absorption,%: | 35.6 |
| Vertical Deformation,mm: | 0.8mm |
Silicon Polyurea Rubber Running Track Spraying Coating Permeable Non Toxic
| Color: | Red Or Green Or Blue |
|---|---|
| Material: | Silicon Polyurea |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
13mm Sandwich Athletic Running Track Waterproof Soundproof Anti Slip
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |

