All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ red polyurethane running track ] match 215 Products.
Red EPDM Granule PU Running Track Full Pour Polyurethane Binder
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
CE Polyurethane Running Track 13mm Synthetic Jogging Track Runway Flooring
| Game:: | Sports Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |
EPDM Granule Red PU Running Track Full Pour Polyurethane Binder
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Synthetic Polyurethane Running Athletic Tracks For Playground
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Red Rubber Running Track EPDM Granules For Playground
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
9mm Anti Skiding PU Running Track Polyurethane Rubber Jogging Track Runway
| Color: | Red,green Yellow,and Blue |
|---|---|
| Shock Absorption Rate: | 38.9-40.1 |
| Tensile Strength: | 0.4-0.8 |
Non Toxic Polyurethane Outdoor Artificial Running Track Pollution Free Breathable
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Thickness: | 13mm |
13mm Outdoor Anti Slip SPU Running Track With Iaaf
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Color: | Red/green/blue |
Polyurethane Track And Field Athletic Rubber Synthetic Running Track
| Application:: | Synthetic Athletic Track And Sports Field |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Etc |
| Type:: | PU Rubber Athletic Running Track |
UV Resistant Athletic Running Tracks Polyurethane Shock Absorbing
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |

