All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ red polyurethane running track ] match 215 Products.
Anti UV Synthetic Running Track 13mm Spraycoat Surfacing runway flooring
| Game:: | Athletic Running Track, Athletic Runway |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |
Stadium Synthetic PU Running Track 0.4Mpa Wear Resistance With IAAF Certificate
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF Synthetic Running Track
| Game:: | Athletic Running |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |
Outdoor Stadium Running Track , ISO9001 EPDM Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Playground Rubber Running Track 13mm Thickness For Outdoor
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Stadium Synthetic Rubber Running Track 0.4Mpa Wear Resistant
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm, Or As Per Request |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Environmental Friendly School IAAF Running Track Anti Static
| Anti-Slide Value: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12MPa |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Synthetic PU Running Track Thermal Insulation Plastic Runway Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
13mm Sandwich System Running Track EPDM Granule Broadcasting Surface
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
RoHS PU Running Track Waterproof Synthetic Athletic Track Sandwich System
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

