All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ itf athletic running track ] match 165 Products.
Silicon PU Outdoor Athletic Flooring
| Ball Game:: | Basketball, And Multi Sports Flooring |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Safety Protection, Etc |
| Application:: | Sports Court, Playground, Sporting And Competion Field |
Silicon PU Outdoor Athletic Flooring 95 Compression Recovery Rate For School
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
Safe And Comfort Sport Flooring For Tennis Court Coating With ITf Certificate
| Materials: | SPU Acrylic |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Thickness: | 3-10mm |
ITF Certification Outdoor / Indoor Spu Flooring Durable For Tennis Court
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/blue/green/gray |
| Thickness: | 3mm-10mm |
High Rebounce Acrylic Coating All Weather Use Tennis Court Sports Flooring With Itf
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Elongation At Break: | 857% |
Outdoor Comfortable Weather Resistant Spu Tennis Court Flooring With Itf
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue/grey |
| Thickness: | 3mm-10mm |
Nice Weather Resistance Environmental Protection PU Running Track China manufacturer
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness: | 13mm |
Green Color Competitive Price Atrificial Turf Infilling Epdm Rubber Granules
| Color:: | Various Bright Colors For Choose, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |
5mm ITF Level1 Flame Retardancy and Soundproof School Tennis Court Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Blue Or You Can Customize |
| Warranty: | 8-10years |
Blue Synthetic Tennis Court Acrylic Surface Wear Resistance
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |

