All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ itf athletic running track ] match 165 Products.
3mm Acrylic Outdoor Volleyball Court Flooring Silicone PU Cushion
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857% |
| Rebound Value:: | 88% |
Fireproof 6mm Silicon Polyurea Tennis Court Flooring ,Not Fade and Durable
| Color: | Blue Or You Can Customize |
|---|---|
| Warranty: | 8-10years |
| Function: | Anti-silide And High Rebound And Waterproof And Anti-UV |
Both Cement and Asphalt base Silicon Polyurea Materials Tennis Court Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
| Water Permeability: | 0mm/min |
7mm Outdoor SPU and Environmental Protectin Tennis Court Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 8-10years |
5mm 856% elongation at break Silicon PU Tennis Court Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 5 Years |
0.038mpa Wearability For SPU Basketball Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
Wateproof and Soundproof and Scratch Resistant Silicon Polyurea Tennis Court Floorig for Schools
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
|---|---|
| Materials: | Silicon Polyurea |
| Color: | Red Or You Can Customize |
Rubber Acrylic Tennis Court Flooring Cushion Rebound
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
Tennis Court Synthetic Sports Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
Green Tennis Court Acrylic Surface
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |

