All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ itf athletic running track ] match 165 Products.
Synthetic Polyurethane Running Athletic Tracks For Playground
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
No Fading Race Track Flooring Environmental Protection
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Vertical Deformation:: | 1.48 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF Certified Sandwich Type PU Running Track Synthetic Rubber Material
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Polyurethane Rubber Athletic Track Anti UV Environmental Friendly
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Anti Spikes PU Runway Flooring UV Proof
| Product Name: | Anti UV And Anti-Spikes PU Runway Flooring |
|---|---|
| Shock Absorption Rate,%: | 38.9 |
| Vertical Deformation,mm: | 1.74 |
0.8Mpa Crumb Rubber Polyurethane Binder For Running Track EPDM Granules
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Product Name:: | Polyurethane Binder For Rubber Granules, Running Track, EPDM Granules |
Gymnasiums Synthetic SPU Running Flooring Ordorless Anti UV
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Material: | Silicon Polyurea |
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
ITF Indoor Tennis Court Flooring , Green Tennis Court Synthetic Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
5mm Thick Silicon PU Basketball Sports Court Athletic Flooring
| Material: | Silicon PU, Silicon Polyurethane, SPU Coating |
|---|---|
| Application: | Tennis, Basketball, Badminton, Volleyball, Etc |
| Structure:: | Primer, Cushion Layer, Strengthen Layer, Topcoat Layer |
Wear Resistant PU Running Track High Shock Absorption Runway Flooring
| Color: | Red ,green |
|---|---|
| Application: | Non Professionaltraining Track,gymnasiums,school Track,sports Track |
| Feature: | High Shhock Absorption ,easy Cleaning And Maintenance And Elastic Stability |

