All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ itf athletic running track ] match 165 Products.
Soundproof SPU Flooring For Sandwich Running Track Flooring Material
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
High Durability Smooth Athletic Rubber Running Track With Good Service
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Fire Resistance: | Yes |
| Shock Absorption: | High |
IAAF Synthetic Running Track
| Game:: | Athletic Running |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |
School Sandwich System Running Track Shock Absorption Runway Flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
13mm Sandwich System Running Track
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways: | Fixed |
Plastic 13mm Synthetic Running Track Weather Resistance sandwich system
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm International Standard Thickness, Or Thickness Can Customize |
| Environmental Protection Level: | E1 |
Sports Center Synthetic Running Track Red Stadium Running Track
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
IAAF Synthetic Running Track All Weather Thermal Insulation runway flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
IAAF School PU Running Track Anti Static Environmental Friendly Runway Flooring
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Rubber Playground Running Track 13mm School Running Track Sandwich System
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

