All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ itf athletic running track ] match 165 Products.
Breathable Plastic Running Track , Wet Pour EPDM Sports Flooring
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways: | Fixed |
13mm Thick Rubber Running Track with Weather Resistance IAAF certificate
| UV Resistance: | Yes |
|---|---|
| Fire Resistance: | Yes |
| Installation: | Easy |
Easy Installation Fire Resistant Running Track Anti UV Rubber Running Track
| Material: | Rubber |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption: | High |
Anti Static Synthetic Running Track Waterproof Weather Resistance
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Installation Ways: | Fixed |
Environmental Friendly School IAAF Running Track Anti Static
| Anti-Slide Value: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12MPa |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Eco Friendly Synthetic Sports Flooring 1.12Mpa Public Running Track
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Thickness:: | 13mm Or Customized |
Running Track Crumb Rubber Polyurethane Binder Polyether MDI
| Product Name:: | PU Adhesive, Polyurethane Binder, PU Glue |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM |
| Application:: | PU Binder For Running Track And Playground Flooring |
EPDM SBR PU binder, Polyurethane Binder for Running Track
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Application:: | Playground, School, Commercial Residential Building |
Spraycoating Surface Synthetic Rubber Flooring All Weather running track
| Color:: | Red, Blue,Yellow,Green |
|---|---|
| Pattern:: | Spraycoating Surface, Broadcasting Surface |
| Thickness:: | 13mm |
High UV Resistance PU Running Track Anti Spike
| Shock Absorption: | >35 |
|---|---|
| Pattern:: | Spraying Coating |
| Tensile Strength: | >0.8Mpa |

