All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ itf athletic running track ] match 165 Products.
Wet Pour Crumb Rubber Polyurethane Binder Transparent EPDM Binder
| Product Name:: | PU Glue, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Running Track Surfacing,Sports Flooring Coating, Playground Flooring |
| Type:: | One Component PU |
EPDM PU Binder Crumb Rubber Polyurethane Adhesive UV Resistant
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
EPDM PU Binder SBR Binder Crumb Rubber Polyurethane Binder
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
Single Component Polyurethane Gravel Binder EPDM SBR Binder
| Product Name:: | PU Binder, Polyurethane Binder, PU Glue, PU Adhesive |
|---|---|
| Application:: | PU Binder For Running Track And Playground Flooring |
| Type:: | EPDM PU Binder, SBR PU Binder |
Playground Crumb Rubber Polyurethane Binder Colorless PU Binder For Rubber Tiles
| Product Name:: | Factory Directly Supply PU Binder |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM For Playground Or Running Track Flooring Surfacing |
| Raw Materials:: | MDI, Polyether, Etc |
Solvent Crumb Rubber Polyurethane Binder Environmental Protection
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Tensile Elongation:: | 103.6% |
Liquid Crumb Rubber Polyurethane Binder EPDM Granules Playground Flooring
| Material Structure:: | 200kg/Barrel / 250kg/Barrel |
|---|---|
| The Springback Value:: | 26mm |
| Application:: | Commercial Residential Building |
EPDM Polyurethane Glue PU Adhesive Crumb Rubber Polyurethane Binder
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
RoHS Outdoor Sports Court Flooring Water Resistant Non Toxic Tennis Court Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Silicon Polyrethane Tennis Court Flooring Cushion Elastic
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |

