All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ spu acrylic sports flooring ] match 308 Products.
853% Elongation at Break CN-S02 SPU Tennis Sports Flooring for School
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 5 Years |
88% Value of Rebound SPU Tennis Sports Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
CN-04-W Green Permeable Primer Stable and Effective SPU Acrylic Basketball Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Dark Blue Or You Can Customize |
| Packaging Details: | Pack in barrel/pallet |
Silicon Polyrethane Tennis Court Flooring Cushion Elastic
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Rubber Acrylic Tennis Court Flooring Cushion Rebound
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
Green Tennis Court Acrylic Surface
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
3.5mpa SPU Basketball Flooring Anti Slide Waterproof Red For School Sports Court
| Color: | Red |
|---|---|
| Hardness,20℃: | 46 |
| Tensile Elongation: | 1108 |
Anti UV SPU Flooring Hard Top Soft Down No Discoloration
| Function:: | Safe Protection, Beautiful Decoration |
|---|---|
| Application:: | Sports Game, Basketball Court, Tennis Court |
| Feature:: | All Weather, Anti-UV, Environmental Friendly |
Blue Green Silicon Polyurethane Tennis Rubber Flooring UV Resistant
| Material: | Silicon PU, SPU, Silicon Polyurethane |
|---|---|
| Application: | School Playground, Stadium, Gym Flooring |
| Color: | Red, Green, Blue, Various Bright Colours For Choose |
IAAF Synthetic Basketball Court Flooring
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
|---|---|
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free |

