All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ spu acrylic sports flooring ] match 308 Products.
158 Tensile Elongation Silicon Pu Sports Flooring High Rebound Resilient
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red Or You Can Customize |
Rubber Outdoor Tennis Court Flooring 1.12MPa No Discoloration
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| The Tensile Strength:: | 1.12MPa |
| Transport Package:: | Barrels And Pallets |
Outdoor Comfortable Weather Resistant Spu Tennis Court Flooring With Itf
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue/grey |
| Thickness: | 3mm-10mm |
Professional Indoor Wooden Texture SPU Basketball Court Flooring Antislip Colorful
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 3mm-10mm |
| Color: | Green/blue |
IAAF Approved Synthetic Silicon PU Coating Acrylic Paint Basketball Court Sports Flooring
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/blue/gray |
| The Springback Value: | 30% |
High Rebounce Acrylic Coating All Weather Use Tennis Court Sports Flooring With Itf
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Elongation At Break: | 857% |
Antislip Outdoor Athletic Flooring Silicone Polyurethane Soundproof
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| Thickness:: | 5mm |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
TB-201Base Primer SPU Tennis Sports Flooring ,Non-Toxic
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 5 Years |
Tennis Court Synthetic Sports Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
TB-205T Resistant Layer SPU Tennis Sports Flooring for Schools
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 5 Years |

