All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ spu acrylic sports flooring ] match 308 Products.
Blue Backyard Multi Sport Court Anti Slip UV Resistant
| Game:: | Various Sports Flooring, Basketball, Volleyball, Badminton, Tennis, Etc |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |
Green Hard Transition SPU Flooring Non Toxic With Soft Rebound Cushion
| Name: | Green Professional Rebound Cushion,soft And Hard Transition SPU Sports Flooring,Non Toxic |
|---|---|
| Color: | Green |
| Tensile Elongation,%: | 1108 |
ITF SPU Flooring Silicon PU Acrylic Water Resistance
| Game:: | Basketball Court |
|---|---|
| Thickness:: | 8mm |
| Material: | Silicon Polyurethane |
Outdoor Synthetic Basketball Court Flooring Silicon PU
| Game:: | Basketball Court Flooring |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
| Certificate:: | ITF, IAAF |
Higher Impact Absorption Silicon PU Sports Running Track / Runway Flooring
| Material: | SPU |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue |
| Vertical Deformation: | 1.48 |
Eco Friendly High Rebound Customized Tennis Court Silicon PU Flooring With ITF
| Material: | SPU Acrylic |
|---|---|
| Color: | Green/red/blue/ |
| Thickness: | 3mm-10mm |
Classic Green Outdoor Sport Court Flooring Soundproof
| Game:: | Basketball, Volleyball, Badminton, Etc |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Safety Protection, Etc |
| Value Of Rebound:: | 88% |
Full Pur Self Knot Spu Rubber Running Track Non Toxic For Indoor Outdoor
| Material: | SPU |
|---|---|
| Usage: | Indoor/outdoor |
| Feature: | Environmental Friendly |
ITF Indoor Badminton Court Flooring , 5mm Acrylic Surface Badminton Court
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| Thickness:: | 5mm |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
ISO Synthetic Basketball Court Flooring Iscolour Resistance
| Game:: | Basketball |
|---|---|
| Slid Friction:: | 76n |
| Value Of Rebound:: | 88% |

