All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ spu acrylic sports flooring ] match 308 Products.
Silicon Polyurethane Tennis Sports Rubber Flooring Blue Green Color
| Material: | Silicon PU, SPU, Silicon Polyurethane |
|---|---|
| Application: | School Playground, Stadium, Gym Flooring |
| Color: | Red, Green, Blue, Various Bright Colours For Choose |
SPU Outside Basketball Court Flooring , IAAF Backyard Multi Sport Court
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| Thickness:: | 5mm |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
Acrylic Green Basketball Court Surfaces Outdoor Waterproof
| Game:: | Basketball, Badminton, Table Tennis, Etc |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |
SPU Outdoor Volleyball Court Flooring No Discoloration
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Specification:: | Weight Of Each Barrel: 30kg/barrel |
| Shock Absorption Rate:: | 30 |
CN-S02 Springback Layer Acrylic Tennis Court Flooring For School
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
RoHS Outdoor Sports Court Flooring Water Resistant Non Toxic Tennis Court Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Silicon PU Tennis Court Flooring Flame Retardancy Level1 Resilient
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red Or You Can Customize |
Silicon Polyurethane Tennis Court Flooring ISO9001 Anti Slide
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Specification:: | Weight Of Each Barrel: 30kg/barrel |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
Soundproof SPU Flooring , IAAF Synthetic Basketball Flooring
| Function:: | Beautiful Decoration, Soundproof, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Vairoud Sports Court, Sports Playground, Sports Game |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, All Weather |
Qualified by ITF SPU Acrylic Tennis Court and No peeling Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor Svhool Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 8-10years |

