All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ spu acrylic sports flooring ] match 308 Products.
Waterproof Acrylic Sports Flooring
| Ball Game:: | Basketball, Volleyball, Tennis, And Various Sports Flooring |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
| Application:: | Sports Court, Playground, Sporting And Competion Field |
Different Colors SPU Basketball Sports Flooring Waterproof Soundproof
| Color: | Red ,gray Or You Can Customize |
|---|---|
| Elongation At Break,%: | 835 |
| Tesile Strength,mpa: | 2.2 |
Not Fade High Rebound SPU Tennis Sports Flooring Professional Non Toxic
| Color: | Red,green And Gray Or You Can Customize |
|---|---|
| Application: | School Sports Court And Stadiums |
| Elongation At Break,%: | 853 |
SPU Tennis Sports Flooring No Bubble
| Elongation At Break: | 857 |
|---|---|
| Tensile Strength Mpa: | 3.2 |
| Wearability(750g/500r): | 0.035 |
Silicon PU Acrylic Sports Flooring Wear Resistant Flame Retardancy Level1
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
Most Popular Durable And Safety Spu Tennis Sport Flooring Qualified By Itf
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Value Of Rebound: | 88% |
ITF Outdoor Tennis Court Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Rebound Value:: | 88 |
SPU Tennis Court Flooring , Blue Outdoor Sport Court Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Flame Retardancy:: | Class 1 |
| Tensile Strength:: | 3.2 |
Red SPU Acrylic Tennis Sports Flooring Waterproof Anti Slip
| Color: | Different Kinds Of Colors Or You Can Customize |
|---|---|
| Value Of Rebound,%: | 82 |
| Impact Absorption,%: | 8 |
Safe And Comfort Sport Flooring For Tennis Court Coating With ITf Certificate
| Materials: | SPU Acrylic |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Thickness: | 3-10mm |

