All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ polyurethane athletic running tracks ] match 180 Products.
Waterproof 400m Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Stadium Synthetic Rubber Running Track 0.4Mpa Wear Resistant
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm, Or As Per Request |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Soundproof Polyurethane Running Track , RoHS Synthetic Athletic Track
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF School PU Running Track Anti Static Environmental Friendly Runway Flooring
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF Synthetic Running Track
| Game:: | Athletic Running |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |
School Sandwich System Running Track Shock Absorption Runway Flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
All Weather Artificial Surface Athletics Synthetic Running Track For Track And Field
| Application:: | Athletic Track And Sports Field |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Green, Yellow, Etc |
| Characteristic:: | PU Rubber Running Track |
High Performance Self Knot Rubber Running Track For Any Form Of Athletics Training Venues
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >38.9% |
IAAF Synthetic Running Track All Weather Thermal Insulation runway flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
Outdoor Stadium Running Track , ISO9001 EPDM Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |

