All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ non toxic epdm rubber flooring ] match 120 Products.
Full Pu Style High Rebound Rubber Running Track Waterproof For Schools
| Color: | Red |
|---|---|
| Warranty: | 8-10 Years |
| Vertical Deformation: | 1.37mm |
SPU Sports Flooring Weather Resistant Running Track 13mm Thickness
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Warranty: | 8-10 Years |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
Self Knot Pattern SPU Runway Flooring Waterproof High Rebound Soundproof
| Color: | Red |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption,%: | 35.1 |
Waterproof SPU Runway Flooring Weather Resistant 13mm
| Color: | Red,Green,blue |
|---|---|
| Application: | Gymnasiums,school Stadiums |
| Function: | Anti-slide ,waterproof,high Rebound And Anti-spikes |
IAAF Certified Sandwich Type PU Running Track Synthetic Rubber Material
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Synthetic PU Running Track Thermal Insulation Plastic Runway Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Athletic PU Running Track Tartan Plastic Runway Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Tartan Plastic Runway Athletic PU Running Track Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Sports Flooring Athletic PU Running Track Tartan Plastic Runway
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
School Sandwich System Running Track Shock Absorption Runway Flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |

