All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ non toxic epdm rubber flooring ] match 120 Products.
4mm Outdoor Recycled Rubber Granules Wear Resistance
| Color:: | Red, Blue, Various Colors |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| Standard Sizes:: | 1-4mm, Or As Per Requst |
Green Polyurethane Binder Rubber Granules Anti UV For Playground
| Color: | Red,Green,Blue, And So On, Can Check Colour Chart |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,2-4mm,customized |
| Function: | Flooring Decoration, Safety Protection |
Single Component Polyurethane Gravel Binder EPDM SBR Binder
| Product Name:: | PU Binder, Polyurethane Binder, PU Glue, PU Adhesive |
|---|---|
| Application:: | PU Binder For Running Track And Playground Flooring |
| Type:: | EPDM PU Binder, SBR PU Binder |
EPDM Granule PU Running Track , 13mm Sandwich Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
5mm Gym Floor Carpet Tiles Shock Absorbing Sound Proofing
| Color:: | Black With EPDM Granules |
|---|---|
| Feature :: | Shock Absorbing, Anti Slip |
| Product Name :: | Indoor Fitness Flooring Gym Floor Tiles Carpet Rubber Gym Mats |
Safety Protection Comfortable Rubber EPDM Granule For Playground Iaaf Running Track
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
| The Springback Value: | 26mm |
Liquid Crumb Rubber Polyurethane Binder EPDM Granules Playground Flooring
| Material Structure:: | 200kg/Barrel / 250kg/Barrel |
|---|---|
| The Springback Value:: | 26mm |
| Application:: | Commercial Residential Building |
13mm IAAF Synthetic Rubber Running Track Spaycoating Tartan Sandwich Type
| Application:: | Athletic Running Track, Jogging Track, Stadium, Gym, Sports And Playground, Etc |
|---|---|
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, Synthetic Rubber Resilient |
| Function:: | Soundproof, Anti-Slip, Anti-Static, Thermal Insulation |
Synthetic Rubber Sports Playground Flooring Use EPDM Granules With Various Colors
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Hardness: | 47 |
EPDM UV Resistant Rubber Can Be Used In Playgrounds/Parks/Amusement Parks
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
| The Springback Value: | 26mm |

