All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ non toxic epdm rubber flooring ] match 120 Products.
Construction Crumb Rubber Polyurethane Binder Water Emulsion
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Application:: | Construction |
Blue Outdoor Playground Rubber Mats Wet Pour EPDM Granules
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Waterproof Crumb Rubber Polyurethane Binder For Running Track
| Bounding Function: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology: | Water Emulsion |
| Application: | Playground,school,commercial Residential Building |
Non Radiation Rubber EPDM Granules Indoor Gym Flooring Shock Absorbing
| Color: | Black With EPDM Granules |
|---|---|
| Feature: | Anti-vibration |
| Name: | Rubber Gym Mats |
Anti Noise Rubber Gym Mats Square Shape Anti Vibration
| Color:: | Black With EPDM Granules |
|---|---|
| Feature :: | Anti-Vibration |
| Name :: | Rubber Gym Mats |
Anti Noise Rubber Gym Mats Square Shape Anti Vibration
| Color: | Pink With Epdm Granules |
|---|---|
| Feature: | Anti-vibration |
| Name: | Rubber Gym Mats |
2.0Mpa Rubber Tiles Outdoor Playground Anti Slip ISO14001
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Wet Pour Crumb Rubber Polyurethane Binder Transparent EPDM Binder
| Product Name:: | PU Glue, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Running Track Surfacing,Sports Flooring Coating, Playground Flooring |
| Type:: | One Component PU |
Children Playground EPDM Crumb Rubber Anti UV Ecolastic
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,0.5-2.5mm,1-3mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
Purple Rubber Granules For Artificial Turf Acid Alkali Resistance
| Material:: | Ethylene-propylene- Diene-terpolymer Rubber |
|---|---|
| Color:: | Red, Green, Yellow, Blue, Orange, Purple, Etc |
| Standard Sizes:: | 0.5 - 2.0mm, 0.5-2.5mm |

