All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ non toxic epdm rubber flooring ] match 120 Products.
IAAF Level Anti UV High Quality EPDM Rubber Granules for Playground Flooring
| Color:: | Red, Blue, Green, Various Colors |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-3m, 2-4mm, Or As Per Requst |
Synthetic Colorful EPDM Rubber Granules For Rubber Mat Playground
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Benzene: | No Check Out |
Various Bright Colors EPDM Rubber Granules for Safety Playground Flooring
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
| The Springback Value: | 30% |
Moving EPDM Flooring Colloidal Particles Single Component Glue Mixing Paving
| Color: | Red Green Or Customize |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.4 |
| The Springback Value: | 25mm |
Sandwich Type Rubber Running Track Non Toxic Waterproof Soundproof
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Gymnasiums,school Stadiums,track And Field Sports And Swimming Pool |
| Material: | Silicon Polyurea |
Non Toxic Sports Flooring Adhesive Polyurethane Coating Binder
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Application:: | Construction |
13mm Iaaf Approved EPDM Rubber Granule Self Knot Mixed Type PU Runway Flooring
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Thickness: | 13mm |
Wear Resistance Children Playground Flooring EPDM Rubber Granules
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
ITF Outdoor Rubber Gym Mats Recycled SBR Granules Mould Proof
| Color:: | Black With EPDM Granules |
|---|---|
| Feature :: | Shock Absorbing,Anti Slip |
| Name :: | Rubber Gym Mats |
Wet Pour EPDM Crumb Flooring Rubber Polyurethane Binder PU Binder
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Application:: | Construction |

