All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ iaaf athletic running track ] match 263 Products.
Outdoor Anti UV Full PU Type Rubber Running Track Easy Cleaning And Maintenance
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Tensile Strength: | 0.4-0.8mpa |
SPU Self Knot High Wear Resistant Rubber Running Track Anti Spike
| Thickness: | 13 |
|---|---|
| Fire Resistance,level: | 1(Burn Spot Diamater<38mm) |
| Elongation At Break: | 130 |
International Standard PU Athletic Rubber Running Track 13mm
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Pattern: | EPDM Granule |
| Vertical Deformation: | >1.74 |
Elasticity PU Running Track Anti Skidding Comfortable 13mm
| Material: | PU |
|---|---|
| Thicknesss: | 13mm |
| Environmental Protection Level: | E1 |
Full PUR Synthetic Running Track Outdoor EPDM Wet Pour Runway Flooring
| Function:: | Safety Protetion, Waterproof, Anti-slip, Decorative |
|---|---|
| Color:: | Red, Blue, Etc |
| Thickness:: | 13mm |
13mm Outdoor Anti Slip SPU Running Track With Iaaf
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Color: | Red/green/blue |
400m PU Running Track 1.12Mpa Full PU Sandwich Systems Runway Flooring
| Color: | Red,blue,yellow,green,can Customized |
|---|---|
| Anti-Slide Value:: | >56 |
| Tensile Elongation: | >46% |
Excellent Performance PU Running Track High Rebound Anti Slide
| Color: | Blue Or You Can Customize |
|---|---|
| Warranty: | 8-10years |
| Materials: | Silicon Polyurea |
EPDM Broadcasting Synthetic Rubber Permeable Type Running Track Iaaf Certified
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Thickness: | 13mm |
ISO Synthetic Rubber Running Track Soundproof Wear Resistant Runway Flooring
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

