All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules sports playground flooring ] match 159 Products.
13mm Rubber Running Track Outdoor Jogging Track Flooring Sandwich System
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Tartan Plastic Runway Athletic PU Running Track Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
EPDM Rubber Weatherability Running Track Granules Anti UV Resistant
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc,can Customize |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-4mm,0.5-2.5mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
IAAF Synthetic Athletic Sports Flooring Sandwich Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Customize According To Request |
|---|---|
| Feature:: | Durable/UV Resistant/Anti-skidding |
| Colour: | Red,Green,Blue, Etc |
EPDM SBR PU binder, Polyurethane Binder for Running Track
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Application:: | Playground, School, Commercial Residential Building |
Anti Noise Rubber Gym Mats Square Shape Anti Vibration
| Color:: | Black With EPDM Granules |
|---|---|
| Feature :: | Anti-Vibration |
| Name :: | Rubber Gym Mats |
Anti Noise Rubber Gym Mats Square Shape Anti Vibration
| Color: | Pink With Epdm Granules |
|---|---|
| Feature: | Anti-vibration |
| Name: | Rubber Gym Mats |
CE Polyurethane Running Track 13mm Synthetic Jogging Track Runway Flooring
| Game:: | Sports Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |
School Sandwich System Running Track Shock Absorption Runway Flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
Anti UV PU Running Track Recycled SBR Rubber Wear Resistance Runway Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

