All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules sports playground flooring ] match 159 Products.
Synthetic PU Running Track Thermal Insulation Plastic Runway Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF Synthetic Running Track All Weather Thermal Insulation runway flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
13mm Internation Standard IAAF Approved Anti UV Sports Field Surfacing Materials for Athletic Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Certificates:: | IAAF, CE, ROHS, Etc |
| Colour:: | Red,Green,Blue |
Plastic 13mm Synthetic Running Track Weather Resistance sandwich system
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm International Standard Thickness, Or Thickness Can Customize |
| Environmental Protection Level: | E1 |
Anti Spike Colorful Jogging Track PU Running Track With Iaaf Certificate
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate,%: | 38.9-40.1 |
Athletic PU Running Track Tartan Plastic Runway Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Sports Flooring Athletic PU Running Track Tartan Plastic Runway
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Transparent Crumb Rubber Polyurethane Binder One Component PU Binder
| Product Name:: | PU Adhesive, Polyurethane Binder, PU Glue |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM |
| Application:: | PU Binder For Running Track And Playground Flooring |
Running Track Crumb Rubber Polyurethane Binder Polyether MDI
| Product Name:: | PU Adhesive, Polyurethane Binder, PU Glue |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM |
| Application:: | PU Binder For Running Track And Playground Flooring |
IAAF Synthetic Running Track
| Game:: | Athletic Running |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |

