All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules sports playground flooring ] match 159 Products.
Sandwich system IAAF certified Athletic Sports Field Flooring Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Customize According To Request |
|---|---|
| Feature:: | UV Resistant/Anti-skidding, Cushion Rebounce |
| Color: | Red, Green, Blue, Customized, Red Or Customized |
Anti UV Synthetic Running Track 13mm Spraycoat Surfacing runway flooring
| Game:: | Athletic Running Track, Athletic Runway |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |
Outdoor Stadium Running Track , ISO9001 EPDM Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Non Toxic And Harmless Laminated Moving Flooring For Playground / Kindergarten
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Color: | Red/Green/Blue/yellow |
| Hardness: | 47 |
IAAF Synthetic Rubber Running Track Anti Skidding PU Binder and EPDM Granules Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Playground Crumb Rubber Polyurethane Binder Colorless PU Binder For Rubber Tiles
| Product Name:: | Factory Directly Supply PU Binder |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM For Playground Or Running Track Flooring Surfacing |
| Raw Materials:: | MDI, Polyether, Etc |
Anti UV Colorful Rubber Pellets For Playground 1.5mm EPDM Rubber Flooring
| Color:: | Various Bright Colors |
|---|---|
| Standard Sizes:: | 0.5 - 1.5 Mm, 1.0 - 2.0 Mm, 1.0 - 2.5 Mm, 1.0 - 4.0 Mm, 1.0 - 3.5 Mm |
| Soluble Heavy Metal: | No Check Out |
ITF Outdoor Rubber Gym Mats Recycled SBR Granules Mould Proof
| Color:: | Black With EPDM Granules |
|---|---|
| Feature :: | Shock Absorbing,Anti Slip |
| Name :: | Rubber Gym Mats |
Spraycoating Surface Synthetic Rubber Flooring All Weather running track
| Color:: | Red, Blue,Yellow,Green |
|---|---|
| Pattern:: | Spraycoating Surface, Broadcasting Surface |
| Thickness:: | 13mm |
Wet Pour EPDM Crumb Flooring Rubber Polyurethane Binder PU Binder
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Application:: | Construction |

