All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules sports playground flooring ] match 159 Products.
EPDM UV Resistant Rubber Can Be Used In Playgrounds/Parks/Amusement Parks
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
| The Springback Value: | 26mm |
SPU Sports Flooring Weather Resistant Running Track 13mm Thickness
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Warranty: | 8-10 Years |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
Synthetic Polyurethane Running Athletic Tracks For Playground
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Gymnasiums Synthetic SPU Running Flooring Ordorless Anti UV
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Material: | Silicon Polyurea |
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
Soundproof SPU Flooring For Sandwich Running Track Flooring Material
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
Environmental Friendly EPDM Rubber Running Track
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Sports Center RoHS Rubber Running Tracks , IAAF EPDM Jogging Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Anti Spikes PU Runway Flooring UV Proof
| Product Name: | Anti UV And Anti-Spikes PU Runway Flooring |
|---|---|
| Shock Absorption Rate,%: | 38.9 |
| Vertical Deformation,mm: | 1.74 |
CN-S05H 9mm Spikes Running PU Runway Flooring Anti Skiding
| Color: | Red,green Yellow,and Blue |
|---|---|
| Shock Absorption Rate: | 39.3 |
| Tensile Strength: | 0.62mpa |
IAAF Approved Sky Blue EPDM Broadcasting Sandwich System Athletic Rubber Running Track
| Colour:: | Red,Green,Blue |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Customize Thickness |
| Shock Absorption Rate:: | 38.9% |

